FAQ

pytania i odpowiedzi

Co to jest i po co powstało parentingowe.pl?

Odpowiedź na to pytanie znajdziesz na stronie "O nas"

Dlaczego mojego bloga nie ma na stronie?

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby choć część najciekawszych blogów znalazła się tutaj już od samego początku.
Sami nie jesteśmy jednak oczywiście w stanie zlokalizować wszystkich blogów. Pomóż nam: skontaktuj się z nami a dodamy bloga raz-dwa!

No dobra, zgłosiłem bloga i został dodany, ale nadal go nie widać! Dlaczego?

Blogi są wyświetlane na stronach kategorii. Trzeba regularnie pisać posty, aby znaleźć się na liście.

Zasady są proste:

  • nie opublikowałeś nic w ciągu miesiąca - nie pojawisz się u nas
  • nie opublikowałeś nic w ciągu tygodnia - nie pojawisz się na stronie głównej

To jak... fair?

Czego oczekujecie w zamian za promowanie bloga?

Nie oczekujemy niczego, będzie nam jednak niezmiernie miło jeśli za pomocą wpisu na blogu czy fejsiku dasz o nas znać swoim Czytelnikom. Wtedy - żółwik!

Dlaczego mój blog jest na stronie mimo, że go nie zgłaszałem?

Tylko się cieszyć - widocznie zgłosił Cię ktoś inny!

Jeżeli nie odpowiada Ci ten fakt i chcesz się wypisać... napisz do nas! Jesteśmy ciekawi dlaczego ktokolwiek nie chciałby być częścią tej strony, ale na żądanie autora usuniemy blog bez gadania.

Co oznaczają kategorie blogów?

Aktualnie cały portal podzielony jest na cztery kategorie:

  • #all - wszystkie blogi oprócz tych wyświetlanych w kategorii #fresh (o niej za chwilę)
  • #tata - blogi pisane przez Tatów; niewielki procent wszystkich blogów parentingowych
  • #fresh - "świeżynki" - blogi mało znane, dopiero startujące, z niewielką liczbą fanów, oczekujące na rzesze Czytelników; nie pokazują się w kategorii #all
  • #ulubione - Twoja własna lista najbardziej interesujących blogów!

Co to są blogi "ulubione"?

Każdy może zalogować się do portalu swoim kontem Facebook lub Google, aby zbudować swoją własną listę najbardziej interesujących blogów. Wystarczy - po zalogowaniu się - kliknąć na ikonkę serduszka () wyświetalną obok każdego bloga w celu dodania go do ulubionych. Ponowne kliknięcie (na ikonkę ) spowoduje usunięcie bloga z tej listy. Na początek wypełniamy każdemu tę listę kilkoma interesującymi blogami, których śledzenie szczególnie polecamy.

W jakiej kolejności wyświetlane są blogi?

Chcemy zawsze przedstawiać jak najbardziej aktualny obraz polskiej blogosfery parentingowej. Dlatego też na każdej ze stron najwyżej wyświetlane są te blogi, które jako ostatnie opublikowały wpis. Można łatwo zauważyć, że blogi z początku strony mają oznaczenie w postaci żółtych gwiazdeczek. Pod nimi znajdują się blogi z niebieskimi gwiazdeczkami (więcej o gwiazdeczkach w pytaniu "Dlaczego niektóre posty są wyróżnione gwiazdką?"). Na samym dole natomiast lądują blogi, które nie opublikowały niczego nowego przez dość długi czas. Dzięki temu w dowolnej chwili można zobaczyć co się aktualnie dzieje w polskim parentingu bez przewijania całej strony. W naszym serwisie promowana jest aktywność. Chcesz wskoczyć na samą górę? Napisz posta - to wystarczy ;).

Jak "świeża" jest zawartość tej strony?

Staramy się, aby wyświetlane tutaj posty były faktycznie najnowszymi aktualnie wpisami. W teorii posty opublikowane na blogach powinny pojawić się tutaj w ciągu maksymalnie godziny. Jednak teoria teorią a praktyka... praktyką. Dlatego też jeśli od publikacji posta minęło więcej niż godzina i nadal go tutaj nie widać to koniecznie daj nam znać!. Zajmiemy się tym ;).

Czy jako bloger(ka) muszę wykonywać jakieś czynności, czy też nowe wpisy dodają się automatycznie?

Jako blogerka czy bloger musisz... blogować;). My zajmiemy się resztą. Twoje wpisy pojawią się u nas automatycznie, ale pamiętaj o lekkiej obsuwie opisanej tutaj.

Dlaczego niektóre posty są wyróżnione gwiazdką?

W celu ułatwienia Czytelnikom identyfikacji nowych treści wyróżniamy te posty, które zostały opublikowane w ciągu ostatnich 3 dni.

Gwiazdka złota () oznacza wpis opublikowany w ciągu ostatnich 24 godzin, a niebieska () - 3 dni.

Dzięki temu od razu zobaczą co ich ominęło i będą mogli nadrobić zaległości. Czyż nie genialne?

Czy mogę wybrać które blogi widzę?

Nie, aktualnie nie ma takiej możliwości. Bierzesz wszystko albo nic. Nasz algorytm sam wybiera, które blogi zostaną pokazane na stronie odpowiedniej kategorii.

Skąd mogę dowiedzieć się o nowościach na stronie?

Mamy masę pomysłów na rozwój tej strony, to jest dopiero początek. Jej rozwój najłatwiej jest śledzić bywając u nas codziennie:). Oprócz tego będziemy na bieżąco informować o zmianach na naszym Facebooku, zapraszamy!

Podoba mi się! Jak mogę postawić wam piwo albo kawę?

Dzięki, ale piwa i kawy mamy w nadmiarze, jak to dobrze że Biedronka jest tak blisko a Lidl jest tani!;) Wystarczy, że będziesz nas regularnie odwiedzać i klikniesz kciuka na naszym Facebooku... albo napiszesz tam coś miłego :).

Nie podoba mi się! Jak mogę wam zaszkodzić?

Sorry, nie możesz. Jesteśmy szkodo-odporni. Możesz być tak dobry i napisać nam co Ci się nie podoba a zobaczymy co da się z tym zrobić, stay positive!

Dlaczego odpowiedzi na moje pytanie nie ma na tej stronie?

Widocznie nie przewidzieliśmy takiego pytania i nikt go jeszcze nie zadał:). Skontaktuj się z nami i zadaj je osobiście, czekamy!